top of page
Copia di Elena C Evanescent 60x80cm.jpg
Arkadakiler Aradakiler sergi add.jpg

Çoğu zaman gözümüzün gördüklerini net olarak farkettiğini sanırız. Ancak durup baktığımız şeyleri incelediğimizde, çok daha fazlasının olduğunu anlıyoruz.
Sanatçılar olarak gördüğümüz şeylere, durumlara ve insanlara daha derin bakmayı öğrendik.

 

Bu sergi için herkesin gördüğü şeyin “arkadakileri” ya da “aradakileri” olanı gösteren bir sanat sergiliyoruz. Sanatçılar meraklarını, yaratıcılıklarını ve çeşitli sanat tarzını kullanarak, başkalarının fark etmeyebileceğiler, fark ettiklerini bize gösterin. 

Most of the time we think we clearly notice what we are looking at. However when we stop to examine what we are looking at, we realize there is so much more. As artists we have learned to look deeper at the things, situations and people who we see.
 

For this exhibition, we are displaying art that shows what is behind or between what everyone else sees. Using their curiosity and creativity and various types of art they show us what they have noticed that others may not have.

20220319_Opening_Acilis_IUSD 5th_Annual_Exhibit_Sergi_KPL3138.jpg
20220319_Opening_Acilis_IUSD 5th_Annual_Exhibit_Sergi_KPL3191.jpg
20220319_Opening_Acilis_IUSD 5th_Annual_Exhibit_Sergi_KPL3103.jpg
20220319_Opening_Acilis_IUSD 5th_Annual_Exhibit_Sergi_KPL3204.jpg
İSTANBUL ULUSLARARASI SANAT DERNEĞİ
WhatsApp Image 2021-11-08 at 19.45.00.jpeg

İstanbul Uluslararası Sanat Derneği İstanbul’da yaşayan ve çalışan Türk ve yabancı sanatçılardan oluşan bir gruptur.

Biz, profesyonel, amatör sanatçılara ya da sanata ilgi duyanlara şehirdeki sanat projeleri üzerine çalışmak ve onları birlikte sergilemek için imkan sağlamayı amaçlıyoruz. Suluboya, yağlıboya, fotoğraf, geleneksel İslami hat sanatı, kentsel duvar resmi gibi çok geniş bir yelpazede sanatsal çalışmaları destekliyor ve teşvik ediyoruz.

TG12.jpg

Uluslar arası bir dernek olarak dünya çapında pek çok sanatçıyla bağlantımız var. Biz farklılıklar ve kültürler arası anlayışın teşviki için çalışıyoruz.

Uluslar arası bir merkez olarak İstanbul da çok farklı kültürleri ve hayat tarzlarını zengin bir şekilde temsil etmektedir. Derneğimiz bu çeşitliliğin görüldüğü, tecrübe edildiği ve sanatsal şekilde ifade edildiği bir merkez olma amacı sunuyor. Merkezimiz İstanbul’un geleneksel Balat mahallesinde, Fatih.

popupSM 6.jpeg

Toplumsal çalışmalar - Sanat merkezimizde üyelerimiz için düzenli sergiler tertip etmeyi ve toplumda sanatı desteklemek için birlikte çalışmayı amaçlıyoruz.

Geçmişte üyelerimiz ulusal ve uluslar arası okullarla ve şehirdeki mülteci merkeziyle toplumsal sanat projeleri yaptı. Biz, bu sanat topluluğunun topluma sanatıyla hizmet vermesini ve toplumun da sanatla zenginleşmesini istiyoruz.

IUSD Branding ADS-05(1).jpg

İlham Yaratıcılık Destek

  • Instagram
  • Facebook

Eğer bize katılmak, bizimle çalışmak, bizimle eserlerinizi sergilemek isterseniz info@istanbulsanatdernegi.com  adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

2020   4. İUSD Geleneksel Sergi, Artlocalist, Balat

2020 Fotoğraf Sergisi, Artlocalist, Balat

2021 Tppraktan Gelen Sesler, Karma Sergi, Balat

IUSD-Tabela-Yuvarlak-Daire-No-Soc.-Media
  • Instagram
  • Facebook
bottom of page