top of page
Copia di Elena C Evanescent 60x80cm.jpg
WhatsApp Image 2023-10-30 at 17.34.03.jpeg

Kitapçik indirmek için buraya tıklayın

Türkiye Cumhuriyeti tarihini kutlarken, bu toprakların sadece 100 yıl değil, 1000'lerce yıl boyunca Atalarımızı taşıdığını hatırlıyoruz.
     Her gün etrafımıza bakıyoruz ve etrafımızdaki binalarda ve antik duvarlarda atalarımızı taşıyan toprakların fiziksel kanıtlarını görüyoruz.
    Ayna zamanda sahip olduğumuz dünya görüşünde, kültürümüzde, karar verme mekanizmamızda olduğu gibi toprağın atalarımızı nasıl daha soyut şekillerde taşıdığını da görüyoruz.  
     Topraklar atalarımızı iyi ve kötü yollarla, kazanılan zaferlerle ve yenilgiler, yaşanan travmaları veya sevinçlerle, güzel şekillerde ve çirkin şekillerde taşır. Ne olursa olsun, bunların her biri kolektif ve bireysel belliğimizde yer alan mirasımızdır.

As we celebrate the history of the Republic of Türkiye, we remember that this land carries our ancestors not only from the past 100 years, but for 1000s of years.
    Every day we look around us and see physical evidence of the land that bore our ancestors in the buildings and ancient walls around us.
    We also see how the land carries our ancestors in more abstract ways, as in our worldview, culture, and in our decision-making.
    The land carries our ancestors through good and bad ways, through victories and defeats, through traumas and joys, in beautiful ways and ugly ways. No matter what, each of these is our legacy in our collective and individual memory.

İSTANBUL ULUSLARARASI SANAT DERNEĞİ
WhatsApp Image 2021-11-08 at 19.45.00.jpeg

İstanbul Uluslararası Sanat Derneği İstanbul’da yaşayan ve çalışan Türk ve yabancı sanatçılardan oluşan bir gruptur.

Biz, profesyonel, amatör sanatçılara ya da sanata ilgi duyanlara şehirdeki sanat projeleri üzerine çalışmak ve onları birlikte sergilemek için imkan sağlamayı amaçlıyoruz. Suluboya, yağlıboya, fotoğraf, geleneksel İslami hat sanatı, kentsel duvar resmi gibi çok geniş bir yelpazede sanatsal çalışmaları destekliyor ve teşvik ediyoruz.

TG12.jpg

Uluslar arası bir dernek olarak dünya çapında pek çok sanatçıyla bağlantımız var. Biz farklılıklar ve kültürler arası anlayışın teşviki için çalışıyoruz.

Uluslar arası bir merkez olarak İstanbul da çok farklı kültürleri ve hayat tarzlarını zengin bir şekilde temsil etmektedir. Derneğimiz bu çeşitliliğin görüldüğü, tecrübe edildiği ve sanatsal şekilde ifade edildiği bir merkez olma amacı sunuyor. Merkezimiz İstanbul’un geleneksel Balat mahallesinde, Fatih.

popupSM 6.jpeg

Toplumsal çalışmalar - Sanat merkezimizde üyelerimiz için düzenli sergiler tertip etmeyi ve toplumda sanatı desteklemek için birlikte çalışmayı amaçlıyoruz.

Geçmişte üyelerimiz ulusal ve uluslar arası okullarla ve şehirdeki mülteci merkeziyle toplumsal sanat projeleri yaptı. Biz, bu sanat topluluğunun topluma sanatıyla hizmet vermesini ve toplumun da sanatla zenginleşmesini istiyoruz.

IUSD Branding ADS-05(1).jpg

İlham Yaratıcılık Destek

  • Instagram
  • Facebook

Eğer bize katılmak, bizimle çalışmak, bizimle eserlerinizi sergilemek isterseniz info@istanbulsanatdernegi.com  adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

bottom of page